Historia szkoły - Liceum Ogólnokształcące XXIII w Lublinie

Historia szkoły... i tak to się zaczęło:

• 1963 r. - Powstanie trzyletniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 o specjalności - dziewiarz maszynowo-ręczny, pierwszym mianowanym dyrektorem szkoły był pan Feliks Zacharczuk.
  • 1971 r. - Stanowisko dyrektora szkoły objęła Pani Zofia Bora.
  • 1972 r. - Stworzenie Dokształcającej Filii ZSZ.
  • 1973 r. - Powołanie przez Kuratorium Oświaty trzyletniego Technikum Odzieżowego dla Pracujących na podbudowie ZSZ o specjalności konfekcjonowanie dzianin oraz dwuletniego Studium Policealnego o kierunku dziewiarskim.
  • 1977 r. - Połączenie Zespołu ze Szkołą Odzieżową. Szkoły Włókiennicze weszły w skład nowo utworzonego Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych.
  • 1963-1982 r. - Powołanie do życia Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych , w skład którego weszły szkoły o zbliżonych kierunkach kształcenia związane z odzieżownictwem. Szkoła mieściła się kolejno w: Szkole Podstawowej Nr 25 przy ul. Sierocej, Szkole Podstawowej Nr 34 przy ul. Kosmowskiej, Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Hiacyntowej.
  • 1982 r. - Przekazanie budynków przy ul. Nałkowskich 76 , do wyłącznej dyspozycji Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych.
  • 1984 r. - Przeniesienie Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych do budynków Szkoły Przyzakładowej Elektromontażu przy ul. Diamentowej w Lublinie.
  • 1 IX 1987 r. - Rozpoczęcie pracy szkoły w budynku przy ulicy Długosza 8a w Lublinie.
  • 1 I 1991 r. - Utworzenie Zespołu Szkół Włókienniczych z siedzibą przy ul. Długosza 8a w Lublinie jako jednostki samodzielnej z części oddziałów Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych.
  • 1 I 1991 r. - Powołanie Pani Alicji Fijałek na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Włókienniczych.
  • 7 I 1991 r. - Wybór przez Radę Pedagogiczną Pani Moniki Wrony na stanowisko wicedyrektora i Pani Danuty Jamroz na stanowisko kierownika warsztatów.
  • 17 IV 1992 r. - Wybór Pani Alicji Fijałek na stanowisko dyrektora szkoły w drodze konkursu.
  • 1993 r. - Rozpoczęcie budowy nowej siedziby szkoły.
  • 1 IX 1995 r. - Wybór Pani Doroty Szendały na stanowisko wicedyrektora szkoły.
  • 10 VI 1997 r. - Poświecenie Krzyża przez Ojca Świętgo Jana Pawła II podczas Mszy Świętej w Krośnie. Krzyż ten zostal umieszczony na honorowym miejscu w szkolnym patio nowego budynku.
  • 1 IX 1997 r. - Nadanie imiania Nauczycieli Tajnego Nauczania Zespołowi Szkół Włókienniczych i oddanie do użytku szkoły nowego budynku przy ul. J.Poniatowskiego 5 podczas Wojewódzkiej Inauguracji roku szkolnego.
  • 1 IX 1998 r. - Włączenie w skład Zespołu Szkół Włókienniczych XXIII Liceum Ogólnokształcącego.
  • Luty 1999 r. - Pielgrzymka uczniów, nauczycieli, rodziców do Watykanu. Błogosławieństwo Ojca Świętego Jana Pawła II dla całej społeczności szkolnej.
  • 22 VII 2002 r. - Zawierzenie w opiekę Matki Bożej w Lourdes całej społeczności szkolnej.
  • 1 IX 2002 r. - Włączenie w skład Zespołu Szkół Włókienniczych XIX Liceum Profilowanego.
  • Decyzją Rady Miasta Lublin ustanowiono, że z dniem 31 VIII 2007 r. zostaje rozwiązany Zespół Szkół Włókienniczych im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, a z dniem 1 IX 2007 r. XXIII Liceum Ogółnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania będzie funkcjonować jako samodzielna jednostka edukacyjna. (Uchwała nr 34/IV/2007 Rady Miasta Lublin z dnia 18 stycznia 2007)
  • 13 VI 2007 r. - Wybór Pani Alicji Fijałek w drodze konkursu na stanowisko dyrektora XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania.
  • 1 IX 2007 r. - XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania rozpoczyna działalność jako samodzielna jednostka edukacyjna.
  • 19 IX 2007 r. - Uroczystość szkolna związana z nadaniem XXIII LO imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania, poświęcenie sztandaru liceum, ślubowanie klas pierwszych.
  • 25 IV 2012 r. - Wybór Pani Moniki Wrony w drodze konkursu na stanowisko dyrektora XXIII Liceum Ogólnokształcącego imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie.
  • 1 IX 2012 r. - Powołanie Pani Moniki Wrony na stanowisko dyrektora XXIII Liceum Ogólnokształcącego imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie. Wybór Pani Jolanty Maciaś na stanowisko wicedyrektora.
  • 1 IX 2012 r. - Wicedyrektorami XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie są: Pani Dorota Szendała pełniąca funkcję wicedyrektora od 1 IX 1995 r. oraz Pani Jolanta Maciaś.