O szkole - Liceum Ogólnokształcące XXIII w Lublinie

• bezpieczna
  • rozwijająca kulturę
  • z przyszłością
  • demokratyczna i otwarta na współpracę

23 powody, dla których warto uczyć się w XXIIILO

1. Atrakcyjne profile pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Wydziału Chemii UMCS, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Instytutu Lingwistyki UMCS.
  2. Kształcimy kompetencje przyszłości - szkoła bierze udział w pilotażu nowej platformy informatycznej CyberSkiller.
  3. Zajęcia rozwijające zainteresowania chemiczne, biologiczne, prawnicze, matematyczne, geograficzne i informatyczne.
  4. Zajęcia sportowe w dwóch salach gimnastycznych i na boisku Orlik, liczne medale za osiągnięcia w sportach drużynowych i indywidualnych.
  5. Intensywna nauka języka angielskiego - klasy z 3, 4, 5 i 6 godzinami języka tygodniowo.
  6. Język francuski, hiszpański, niemiecki lub włoski jako drugi język obcy.
  7. Niebanalni, pełni zapału i pomysłów uczniowie tworzący przyjazną atmosferę, zaangażowani w działalność prospołeczną i charytatywną.
  8. Współpraca z Politechniką Lubelską, IPN i Sądem Rejonowym.
  9. Patronat uczelni wyższych: University of Wolverhampton (UK), UMCS, KUL, WSEI, UM.
  10. Nowocześnie wyposażone sale lekcyjne: tablice multimedialne, projektory.
  11. Kultywowanie tradycji związanej z imieniem szkoły - spotkania z nauczycielami tajnych kompletów.
  12. Lekcje poza szkołą - wykłady, warsztaty, zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Przyrodniczym oraz UMCS, zajęcia w laboratoriach chemicznych i językowych oraz udział w rozprawach sądowych.
  13. Dbałość o rozwój kulturalny: wyjścia na wystawy, spektakle i filmy.
  14. Zgrana, profesjonalna i kreatywna kadra nauczycielska.
  15. Szkolne media: Facebook, Instagram, TikTok.
  16. Prężnie działający wolontariat: Caritas, Góra Grosza, Szlachetna Paczka, Twój Dar Serca dla Hospicjum, Akcja: Tak, Pomagam, Razem dla Ewy.
  17. Zajęcia z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Moodle, Teams.
  18. Strefy komfortu dla uczniów na terenie szkoły.
  19. Gabinet stomatologa i pielęgniarki szkolnej.
  20. Sklepik z pysznymi, zdrowymi sałatkami, deserami, kanapkami.
  21. Szafki na książki oraz szatnia.
  22. Lokalizacja w centrum miasta, blisko ważnych węzłów komunikacyjnych.
  23. Wyróżniający się architektonicznie budynek szkoły z przestronnym, jasnym wnętrzem.